اجرای یكهزار طرح كشاورزی گلستان منتظر وام

اجرای یكهزار طرح كشاورزی گلستان منتظر وام سیب پال: گرگان – معاون برنامه ریزی و اقتصادی جهادكشاورزی گلستان اظهار داشت: یكهزار طرح كشاورزی استان بعد از تائید كارگروه های شهرستانی هم اینك درانتظار پرداخت وام طرح پشتیبانی از توسعه و تولید اشتغال پایدار درمناطق روستایی و عشایری است.


حسین كاویانی روز دوشننبه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی اظهار نمود: اجرای طرح پشتیبانی از توسعه و تولید اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری در استان از محل منابع صندوق توسعه ملی تامین اعتبار می گردد كه طبق قانون آئین نامه اجرایی آن آبان ماه 96 به دستگاه های اجرایی ابلاغ گردیده است.
به گفته وی؛ طبق شیوه نامه اجرایی این قانون طرح های اشتغالزا تا دو میلیارد و 500 میلیون ریال در كارگروه شهرستانی تائید و به بانك معرفی و طرح های نیازمند وام تا سقف 25 میلیارد ریال از كارگروه استانی و بیش از آن باید به دستگاه ملی ذی ربط برای دریافت تائیدیه ارسال شود.
وی اضافه كرد: اكنون 15 طرح بالای 25 میلیارد ریال در بخش كشاورزی استان وجود دارد كه اطلاعات آن جمع آوری و آماده عرضه به كارگروه استانی به منظور معرفی به دستگاه های ملی ذی ربط و تائید نهایی برای استفاده از وام این طرح است.
كاویانی افزود: طرح های تائید شده بیشتر در رسته های اقتصادی پُراشتغال بخش كشاورزی شامل گیاهان دارویی، سردخانه نگهداری محصولات كشاورزی، پرورش دام سبك، فرآوری سیب زمینی، شیلات و آبزیان، محصولات گلخانه ای، زنبورداری و فرآوری عسل، زیتون، خدمات فنی و مهندسی كشاورزی و مكانیزاسیون است.
استان گلستان از قطب های كشاورزی كشور به حساب می آید، منبع درآمد ساكنان این خطه بویژه در مناطق روستایی از محل كشاورزی و دامپروری است.
گلستان طبق سرشماری نفوس و مسكن سال 95، یك میلیون و869 هزار نفر جمعیت دارد كه بیش از 47 درصد آنان ساكن روستاها هستند.
6204/1648


1396/12/07
16:52:26
5.0 / 5
4441
تگهای خبر: اقتصاد , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است