پرداخت 820 میلیارد ریال تسهیلات مرابحه اسلامی در شعب فقهی بانك انصار زاهدان

پرداخت 820 میلیارد ریال تسهیلات مرابحه اسلامی در شعب فقهی بانك انصار زاهدان سیب پال: زاهدان - مدیر سرپرستی شعب بانك انصار سیستان و بلوچستان اظهار داشت: 820 میلیارد ریال تسهیلات مرابحه اسلامی از سال 94 تا كنون در 2 شعبه فقهی بانك انصار زاهدان پرداخت شده است.


صالح خواجه محمودی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تصریح كرد: این میزان تسهیلات در جهت اشتغالزایی به بنگاههای تولیدی سیستان و بلوچستان پرداخت شده است.
وی بیان كرد: تمام بنگاههای اقتصادی سیستان و بلوچستان كه از شعب فقهی بانك انصار تسهیلات مرابحه دریافت كرده اند هم اینك فعال می باشند.
وی اضافه كرد: همینطور از بهمن سال 94 تا كنون 90 میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه در شعب فقهی بانك انصار پرداخت شده است.
وی با اشاره به اینكه شعبه های شهدای وحدت و چهارراه رسولی زاهدان 2 شعبه فقهی بانك انصار سیستان و بلوچستان هستند، اظهار داشت: نرخ تسهیلات پرداخت شده در این شعب صفر درصد است و جریمه تاخیر به تسهیلات پرداخت شده تعلق نمی گیرد.
مدیر بانك انصار سیستان و بلوچستان اظهار داشت: تسهیلات قرض الحسنه مربوط به درمان و سقف پرداختی آن هم در نهایت 100 تا 150 میلیون ریال است.
خواجه محمودی تصریح كرد: در مورد وام های قرض الحسنه هیچ شرطی نداریم و مردم می توانند به شعب فقهی بانك انصار رجوع و برپایه منابعی كه شعب جذب كرده اند تسهیلات دریافت كنند.
وی بیان كرد: تسهیلات قرض الحسنه شعب فقهی در تمام سیستان و بلوچستان پرداخت شده و تا كنون اقساطی به نام سرفصل سر رسید گذشته در این 2 شعبه نداریم.
وی خاطرنشان كرد: شعب فقهی بانك انصار برای رونق كسب و كار در سیستان و بلوچستان تسهیلات در قالب عقد مرابحه پرداخت می كند.
وی ادامه داد: برای پرداخت تسهیلات مرابحه مشتری را وكیل قرار نمی دهیم بلكه كالای مورد نظر مشتری را بانك انصار خریداری و سپس تحویل وی می كند.
مدیر بانك انصار سیستان و بلوچستان ادامه داد: مشتری برای دریافت تسهیلات مرابحه تضمین های خویش را در این عقد قرارداد می گذارد و سپس به دنبال كسب و كار می رود.
خواجه محمودی تصریح كرد: تسهیلات مرابحه برپایه سیاست های اقتصاد مقاومتی و اشتغالزایی در سیستان و بلوچستان پرداخت می گردد.
وی بیان كرد: به صورت مثال یك كشاورز خاشی به علت نداشتن پول خرید بذر زمینش به مدت 16 سال بدون كشت باقی مانده بود كه با استفاده از تسهیلات مرابحه توانست با 160 میلیون ریال این زمین را دوباره به زیر كشت ببرد.
وی اضافه كرد: شعب فقهی بانك انصار تا كنون تسهیلات فقهی به هتل صدف چابهار، بزرگترین طرح پرورش شتر مرغ با 10 هزار قطعه و پروژه تفریحی لادیز در زاهدان پرداخت كرده است.
وی خاطرنشان كرد: بنا به اظهار خیلی از مردم، علمای شیعه و سنی و سران طوایف سیستان و بلوچستان شعب فقهی بانك انصار تا كنون بسیار موفق عمل كرده است.
مدیر بانك انصار سیستان و بلوچستان اظهار داشت: راه اندازی بانك اسلامی یك كار بسیار سختی است زیرا كارهای مالی آن باید بر مبنای فقه اسلامی صورت گیرد.
خواجه محمودی تصریح كرد: بانك انصار برای تولید شعب فقهی مشورت های بسیار زیادی را با علمای اهل سنت و تشیع انجام داد و در نهایت به یك جمع بندی واحد رسید.
وی بیان كرد: وقتی مباحث فقهی در مورد بانكداری اسلامی با علمای اهل سنت عنوان شد هیچ اختلاف نظری در این مورد وجود نداشت و تنها برخی علمای شیعه و سنی در روش اجرای كار اعتراض داشتند.
وی اضافه كرد: ناظر شرعی برپایه تایید علمای شیعه و سنی در شعب فقهی بانك انصار حضور پیدا كردند و بر روش اجرای كار نظارت دارند تا عملیات های بانكی برپایه فقه اسلامی صورت گیرد.
وی خاطرنشان كرد: شعب فقهی بعنوان طرح پایلوت بهمن ماه سال 94 در زاهدان افتتاح شد تا نقاط قوت و ضعف آن مورد بررسی قرار گیرد و سپس در سایر استانهای كشور اجرایی شود.
مدیر بانك انصار سیستان و بلوچستان اظهار داشت: 10 میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه و 30 میلیارد ریال تسهیلات مرابحه همزمان با افتتاح شعب فقهی بانك انصار در زاهدان به این شعب اختصاص پیدا كرد.
خواجه محمودی تصریح كرد: سومین شعبه فقهی بانك انصار در شهرستان كنارك تا اواخر بهمن امسال افتتاح می گردد.
وی بیان كرد: همینطور شعب فقهی بانك انصار در استانهای هرمزگان، گلستان و ارومیه امسال افتتاح می گردد.
وی خاطرنشان كرد: شعب بانك انصار در خدمات الكترونیكی جزو شعب برتر كشور است.
وی ادامه داد: شعبه بانك انصار ایرانشهر در مبحث نرم افزارهای موبایلی و خدمات الكترونیكی رتبه نخست كشور را دارد.
وی اظهار داشت: بانك انصار با 17 شعبه در سیستان و بلوچستان جزء 30 شعب برتر كشور است.
3213**6081 خبرنگار: اكبر نوری ** انتشار دهنده: حیدر سرایانی


1396/11/14
16:05:10
5.0 / 5
4329
تگهای خبر: اقتصاد , بانك , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است