نماینده مجلس: مقصران تولید موسسات مالی غیرمجاز باید مجازات شوند

نماینده مجلس: مقصران تولید موسسات مالی غیرمجاز باید مجازات شوند سیب پال: تهران - ایرنا - عضو هیات رییسه كمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با تاكید بر لزوم برخورد جدی با مقصران تولید موسسات مالی غیرمجاز و تلاش های قابل توجه بانك مركزی در این زمینه اظهار داشت: بانك مركزی باید جدیت بیشتری برای تعیین تكلیف موسسات غیرمجاز به خرج دهد تا هر چه سریع تر به مطالبات مردم پاسخ داده شود.


«محسن بیگلری» روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا با مثبت ارزیابی كردن روند رسیدگی به وضعیت موسسات غیرمجاز و تعیین تكلیف سپرده گذاران آنها، اظهار داشت: بانك مركزی امروز روند خوبی را برای تسویه بدهی سپرده گذاران در نظر گرفته و طبق گزارش های واصله ۹۸ درصد بدهی سپرده گذاران زیر ۲۰۰ میلیون تومان تسویه شده است.
بیگلری با اشاره به اینكه باید بدهی سایر سپرده گذاران هم با همین سرعت تسویه شود، اضافه كرد: متاسفانه وجود چنین موسساتی شبكه پولی و مالی كشور را با اختلال مواجه كرده است.
این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینكه كم كاری های صورت گرفته در گذشته به وجود این موسسات دامن زده است، اظهار داشت: جدیت بانك مركزی اكنون از تكرار بروز چنین موسسات غیرمجازی جلوگیری می كند.
وی ادامه داد: البته كمیته ای متشكل از دولت و مجلس با همراهی قوه قضاییه روند تعیین تكلیف موسسات غیرمجاز را بررسی می كند كه وجود این كمیته هم به امیدواری مردم منجر گردیده است.
بیگلری اظهار داشت: باید بانك مركزی جدیت بیشتری هم برای تعیین تكلیف موسسات غیرمجاز به خرج دهد تا هر چه سریع تر مطالبات مردم پاسخ داده شود.
عضو هیات رئیسه كمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی تصریح كرد: باید با عاملان تولید موسسات غیرمجاز كه با دور زدن قانون و سواستفاده از آن تلاش در بروز مشكل در شبكه پولی و مالی كشور داشته اند برخورد شود زیرا این اقدام درس عبرتی برای سایرین در این حوزه خواهد بود.
به گزارش سیب پال به نقل از ایرنا، بانك مركزی از ابتدای دولت تدبیر و امید كار ساماندهی موسسات غیرمجاز پولی را در دستور كار خود قرار داد كه در نتیجه آن بساط این موسسات كه عامل اختلال در نظام پولی و بانكی بودند، برچیده شد.
در آخرین دور از تعیین تكلیف موسسات غیرمجاز، بانك مركزی از سپرده گذاران تعاونی های اعتبار منحله غیر مجاز افضل توس، وحدت و البرز ایرانی ها كه تابحال برای روشن شدن وضعیت حساب های خود اقدام نكرده اند، خواسته است تا آخر بهمن ماه امسال به ترتیب به بانك تجارت، آینده و موسسه ملل رجوع كنند.
تاكنون 98 درصد سپرده گذاران این موسسات تعیین تكلیف شده اند و جلسات مسئولان بانك مركزی و نمایندگان سران سه قوه برای تعیین تكلیف سپرده گذاران باقیمانده به صورت هفتگی برگزار می گردد كه نتایج آن اعلام خواهد شد.

اخبار اقتصادی ایرنا در تلگرام: IRNAeco@
اقتصام*2025
خبرنگار: لیلا جودی **انتشاردهنده: فرهاد راستی


1396/11/10
17:16:20
5.0 / 5
4630
تگهای خبر: بانك , بانك مركزی , سپرده
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است