رئیس اتاق مشترك ایران و چین در گفت و گو با ایرنا:

افتتاح مجدد حساب های مسدود شده ایرانی ها در چین شروع شد

افتتاح مجدد حساب های مسدود شده ایرانی ها در چین شروع شد سیب پال: تهران - ایرنا - رئیس اتاق مشترك ایران و چین اعلام نمود: بانك های چینی افتتاح مجدد حساب های ایرانی ها را كه طی ماه های گذشته مسدود شده بود، از هفته گذشته شروع كرده اند.


«اسدالله عسگر اولادی» روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا درباره آخرین وضعیت حساب های ایرانی ها در چین تصریح كرد: طی ماه های گذشته بانك های چینی حساب های آن دسته از ایرانی ها را كه فاقد شناسه مالیاتی بود، مسدود كردند.
وی علت این اقدام را نبود شفافیت لازم در این حساب ها دانست و اظهار داشت: بیشتر این حساب ها مربوط به دانشجویان و گردشگران ایرانی بود كه در كنار تحصیل یا امور تفریحی اقدام به خرید و فروش كالا می كردند.
عسگر اولادی تصریح كرد: البته در این میان حساب بعضی از تجار و شركت های ایرانی هم بسته شد اما اكنون بانك های چینی بعد از اتمام بررسی ها، گشایش مجدد حساب های حقیقی و حقوقی ایرانیانی كه دارای شناسه مالیاتی بوده و به اشتباه بسته شده بود را شروع كرده اند.
وی اظهار داشت: این اقدام از هفته گذشته در بانك های چین شروع شده و مقرر است طی دو هفته تمامی این حسابها بازگشایی شود.
عسگراولادی تصریح كرد كه طبق مقررات چین، دانشجویان و گردشگران ایرانی برای داشتن مراودات مالی و تجاری باید مجوزهای لازم را از این كشور دریافت كنند تا حساب های آنها بسته نشود.
رئیس اتاق مشترك ایران و چین درباره برخی گمانه زنی ها در خصوص خرید سهام بانك های چینی توسط ایرانی ها هم اظهار داشت: این مورد را من چند سال پیش با بانك مركزی در بین گذاشتم تا مجوز این بانك را برای سرمایه گذاران دریافت كنم كه همان زمان هم بانك مركزی موافقت نكرد و مبحث مسكوت ماند.
وی اضافه كرد: خرید سهام بانك های چینی به این راحتی نیست و شاید بتوان حداكثر 10 درصد سهام آنها را آن هم با استفاده از بورس خرید.

اخبار اقتصادی ایرنا در تلگرام: IRNAeco@
اقتصام*2025
خبرنگار: لیلا جودی ** انتشاردهنده: فرهاد راستی


1396/11/09
19:26:06
5.0 / 5
4086
تگهای خبر: اقتصاد , بانك , بانك مركزی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است