از سوی بانك مركزی اعلام شد

آخرین رقم مانده تسهیلات و سپرده های بانکی

آخرین رقم مانده تسهیلات و سپرده های بانکی به گزارش سیب پال، میزان مانده کل سپرده ها و تسهیلات بانکی تا پایان مهر سال جاری نسبت به مدت مشابه پارسال معادل ۳۲.۸ و ۳۲.۹ درصد افزایش پیدا کرده است.


به گزارش سیب پال به نقل از ایسنا، برپایه گزارش بانک مرکزی از وضعیت کل مانده سپرده ها و تسهیلات ریالی و ارزی بانکها و مؤسسات اعتباری به تفکیک استان در انتها مهر ماه سالجاری، مانده کل سپرده ها به رقم ۶۴۲۶.۵ هزار میلیارد تومان رسیده است که نسبت به مقطع مشابه سال قبل و پایان سال قبل معادل ۳۲.۸ و ۱۶.۲ درصد افزایش را نشان داده است.

همچنین، بالاترین مبلغ سپرده ها در ارتباط با استان تهران با مانده ۳۴۱۳.۳ هزار میلیارد تومان و کمترین مبلغ در ارتباط با استان کهگیلویه و بویراحمد معادل ۱۷.۸ هزار میلیارد تومان است.
علاوه براین، مانده کل تسهیلات در این زمان ۴۷۱۴.۳ هزار میلیارد تومان است که نسبت به مقطع مشابه سال قبل و پایان سال قبل معادل ۳۲.۹ و ۱۳.۸ درصد افزایش داشته است.
طبق این گزارش، بیش ترین مبلغ تسهیلات هم در ارتباط با استان تهران با مانده ۲۸۰۵.۷ هزار میلیارد تومان و کمترین مبلغ در ارتباط با استان کهگیلویه و بویر احمد معادل ۱۷.۹ هزار میلیارد تومان است.
نسبت تسهیلات به سپرده ها پس از کسر سپرده قانونی ۸۱.۷ درصد است که نسبت به مقطع مشابه سال قبل ۰.۳ درصد افزایش و در مقایسه با پایان سال قبل ۱.۵ واحد درصد کاهش را نشان داده است که نسبت مذکور در استان تهران ۹۰.۴ درصد و استان کهگیلویه و بویراحمد ۱۱۳.۲ درصد است.
در این گزارش، یکی از دلایل مهم بالا بودن رقم تسهیلات و سپرده ها در استان تهران استقرار دفاتر مرکزی خیلی از شرکت ها و مؤسسات تولیدی سایر استان ها در استان تهران بیان شده و عمده فعالیتهای بانکی آنها از راه شعب بانکها و مؤسسات اعتباری استان تهران صورت می گیرد.1401/08/27
19:47:20
0.0 / 5
212
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است