نرخ بیکاری سوئیس فقط ۲ و شش دهم درصد!

نرخ بیکاری سوئیس فقط ۲ و شش دهم درصد! نرخ بیکاری سوئیس در ادامه روند نزولی خود به 2.6 درصد رسید.


به گزارش سیب پال به نقل از تریدینگ اکونومیکس، تا اختتام ماه سپتامبر نرخ بیکاری در سوئیس به ۲.۶ درصد کاهش پیدا کرده که نسبت به ماه قبل آن ۰.۱ درصد کمتر شده است و کمترین نرخ بیکاری ثبت شده در این کشور طی ۲۱ ماه اخیر شمرده می شود.
در طول این مدت، شمار افراد فاقد شغل در مقایسه با ماه قبل ۶۰۶۱ نفر کمتر شده و به ۱۲۰ هزار و ۲۹۴ نفر رسیده است.
در میان جوانان، نرخ بیکاری افراد ۱۵ تا ۲۴ سال سوئیسی با ۰.۴ درصد کاهش نسبت به رقم ثبت شده در ماه قبل به ۲.۲ درصد تا اختتام این ماه رسیده است که کمترین سطح ثبت شده ۱۰ ماه اخیر شمرده می شود. طی این مدت شمار بیکاران جوان سوئیسی ۱۲۴۸ نفر کمتر شده و به ۱۲ هزار و ۵۵۳ نفر رسیده است.
متوسط نرخ بیکاری سوئیس از سال ۱۹۹۵ تا ۲۰۲۱ برابر با ۳.۱۸ درصد بوده است که بالاترین نرخ بیکاری ثبت شده مربوط به ۵.۷ درصد ژانویه ۱۹۹۷ و کمترین نرخ بیکاری ثبت شده نیز ۱.۵ درصد می ۲۰۰۱ بوده است.
همین طور نرخ بیکاری کره جنوبی تا اختتام ماه آگوست با ۰.۵ درصد کاهش نسبت به ماه قبل به ۲.۸ درصد رسید که این نرخ کمترین نرخ بیکاری ثبت شده در این کشور طی ۲۲ سال اخیر شمرده می شود. طی این مدت شمار بیکاران کره جنوبی با ۱۳۶ هزار نفر کاهش به ۷۹۴ هزار نفر رسیده است.
از طرف دیگر اما شمار شاغلین نیز ۱۲۲ هزار نفر نسبت به ماه قبل بیشتر شده و به ۲۷ میلیون و ۳۵۲ هزار نفر رسیده است. نرخ مشارکت در بازار کار که بیان کننده جمعیت فعال ۱۸ تا ۶۴ سال است به ۶۳.۷ درصد رسیده که ۰.۱ درصد بیشتر از رقم ثبت شده برای ماه قبل است. نرخ اشتغال نیز با ۰.۲ درصد افزایش به ۵۹.۴ درصد رسید.
متوسط نرخ بیکاری در کره جنوبی در بازه زمانی ۱۹۹۹ تا ۲۰۲۱ معادل ۳.۶۳ درصد بوده است که بالاترین رقم ثبت شده مربوط به ۷.۱ درصد در ژوئن ۱۹۹۹ و کمترین رقم نیز ۲.۸ درصد آگوست ۲۰۲۱ است.1400/07/17
11:40:09
0.0 / 5
247
تگهای خبر: بازار
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است