تولید بیش از ۱۰۶ هزار تن تایر تا اختتام مرداد ماه

تولید بیش از ۱۰۶ هزار تن تایر تا اختتام مرداد ماه بررسی عملکرد کارخانجات تایرسازی حاکیست از شروع امسال تا اختتام مردادماه 106 هزار و 289 تن انواع تایر در کشور تولید شد که در مقایسه با زمان مشابه پارینه رشد ناچیز چهار دهم درصدی نشان میدهد.


به گزارش سیب پال به نقل از خبرگزاری ایرنا، این میزان تناژ تولید مشتمل بر ۹ میلیون و ۸۱۰ هزار و ۱۳۰ حلقه تایر است که از این نظر در مقایسه با زمان مشابه پارینه افت ۱.۵ درصدی داشته است.
در این مدت بیشترین تولید کارخانجات مربوط به تایر خودورهای سواری با ۶۱ هزار و ۲۹۲ تن و هشت میلیون و ۵۰۹ هزار و ۶۸۵ حلقه بود که به ترتیب ۵۷.۶ درصد تولیدات از نظر وزنی و ۸۶.۷ درصد تولیدات از نظر حلقه را تشکیل می دهد.
تولید تایرهای سواری در طول این مدت با افت سه درصدی از نظر وزنی و حلقه ای در هم سنجی با پارینه مواجه گردید.
برپایه این گزارش، تا اختتام مرداد ماه امسال ۱۱ هزار و ۶ تن تایر وانتی در کشور تولید شد که رشد ۱۹ درصدی نشان میدهد.
تولید تایرهای باری و اتوبوسی نیز با رشد هفت درصدی در مقایسه با پنج ماهه۹۹ به ۲۲ هزار و ۷۵۳ تن رسید.
در این مدت یک هزار و ۵۶۱ تن تایر کشاورزی سبک (افت ۳۰ درصدی)، هفت هزار و ۶۷۰ تن تایر کشاورزی سنگین (کاهش ۲ درصدی) و ۲ هزار و هفت تن تایر راه سازی و صنعتی (افت ۱۶ درصدی) در کشور تولید شد.
تولید سایر محصولات
برپایه آمارهای انجمن صنفی صنعت تایر، کارخانجات تایرسازی در پنج ماهه نخست امسال همین طور موفق به تولید هفت هزار و ۳۵۳ تن تایر دوچرخه و موتور (رشد ۱۹ درصدی) و سه هزار و ۵۶۷ تن تیوب (افت پنج درصدی) شدند.
به گزارش سیب پال به نقل از خبرگزاری ایرنا، کارشناسان از نبود کشش پذیری لازم در بازار در فصل تابستان بعنوان عمده ترین دلیل کاهشی شدن تولیدات یاد می کنند.

1400/06/31
12:15:37
0.0 / 5
333
تگهای خبر: بازار , تولید , صنعت , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است