وزیر صنعت:

برنامه تخصصی برای شهرستان های کشور تدوین می شود

برنامه تخصصی برای شهرستان های کشور تدوین می شود به گزارش سیب پال وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: تا آخر سال جاری برای تمامی شهرستان های کشور یک برنامه تخصصی در بخش صنعت، معدن و تجارت همان شهرستان همچون استان خراسان جنوبی تهیه خواهیم کرد که در این برنامه فرصت ها، مشکلات و رویدادها کاملا مشخص می شود.


سید رضا فاطمی امین عصر جمعه در بازدید از کارخانه کویر تایر بیرجند که همزمان با سفر رئیس جمهوری به خراسان جنوبی انجام شد، اضافه کرد: در این برنامه که افق اجرایی آن تا سه سال آینده خواهد بود به شکلی نقشه راه و برنامه عملیاتی مشخص می شود.
وی عنوان کرد: تمرکز ما بر این است که هر شهرستان چه فرصت ها و چه زیرساخت هایی کم دارد و چه مشوق هایی باید داشته باشیم تا سرمایه گذاران در چه بخش های صنعتی، معدنی و تجاری سرمایه گذاری کنند و شاهد این باشیم یک توسعه متوازن در کشور رخ دهد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: صادرات یکی از مهم ترین موضوع هایی است که باید مورد توجه قرار بگیرد و تا سال ۱۴۰۴ صادرات غیرنفتی را باید ۲ برابر نماییم.
وی اضافه کرد: در این حوزه کشورهای همسایه مانند پاکستان، افغانستان و سایر اولویت اول را دارد.
فاطمی امین بیان نمود: یکی از پروژه های مورد تاکید ما به صورت ویژه در بحث صادرات و پشتیبانی از آن، بازارسازی و مذاکرات سیاسی است که به توسعه بازار داخلی کمک نماید است که برنامه های خوبی داریم و در آینده توضیح خواهیم داد.
وی عنوان کرد: لاستیک سنگین را عموما وارد می نماییم اما مورد حمایت وزارت صمت هست که تولید داخلی صورت گیرد.
وزیر صمت اظهار داشت: رویدادی در خراسان جنوبی اتفاق افتاده که جا دارد از مدیریت شرکت کویرتایر تقدیر نماییم، این که کار اصلی این شرکت تولید تایر بود اما پا را فراتر گذاشته و وارد ماشین سازی شده است.
وی اظهار داشت: شرکت کویرتایر علاوه بر این که تولیدکننده تایر است وارد ماشین سازی شده که جای تشکر دارد تا جایی که بتوانیم از این شرکت حمایت می نماییم.
فاطمی امین اظهار داشت: صادرات ایران حتی نباید تایر باشد باید صادرات فناوری و ماشین آلات باشد که از این قضیه تشکر و هم حمایت می نماییم که این شرکت برای توسعه خود استفاده نماید و هم اگر برنامه داشته باشند برای راه اندازی خط لاستیک در کشورهای دیگر فعالیت کنند بطور قطع حمایت می نماییم.
وزیر صنعت، معدن و تجارت عصر امروز در بیرجند از چند واحد تولیدی و صنعتی بازدید کرد.
رییس جمهوری بامداد امروز به همراه تعدادی از اعضای هیات دولت در سومین سفر استانی خود و در سفری از پیش اعلام نشده از راه شهرستان طبس وارد استان خراسان جنوبی شد و سپس به بیرجند مرکز استان سفر کرد.
وی ابتدا در حرم امامزاده حسین بن موسی الکاظم (ع) طبس با مردم این شهرستان دیدار و در بازدید هوایی با بالگرد، معادن حاشیه ای و ظرفیت های شهرستان طبس را بررسی کرد و با توضیحات استاندار و مدیران استان از توانمندی ها، مسائل و مشکلات منطقه اطلاع یافت.
وزیران کشور، راه و شهرسازی و صنعت، معدن و تجارت، رئیس سازمان برنامه و بودجه، رئیس دفتر رئیس جمهوری و معاون اجرایی رئیس جمهوری، آیت الله رئیسی را در مسافرت به استان خراسان جنوبی همراهی می کنند و حضور در نشست شورای اداری استان، دیدار با نخبگان و بازدید از برخی مناطق استان از دیگر برنامه های این سفر یک روزه است.منبع:

1400/06/20
21:13:42
0.0 / 5
184
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است