ژاپن با رکورد فعالیت خدماتی شاهکار کرد

ژاپن با رکورد فعالیت خدماتی شاهکار کرد به گزارش سیب پال، فعالیت خدماتی ژاپن در ماه می رکورد زد.


به گزارش سیب پال به نقل از ایسنا، نظرسنجی بخش خصوصی امروز دوشنبه (۵ ژوئن) نشان داد که فعالیت بخش خدمات ژاپن در ماه می با سرعت بی سابقه ای گسترش یافت که بهبود تقاضای خارج از کشور و افزایش توریستهای خارجی به علت کاهش بیشتر محدودیت های بیماری همه گیر در آن موثر بود. شاخص نهایی مدیران خرید خدمات بانک ژاپن (PMI) در ماه گذشته از اوج ۵۵.۴ در ماه آوریل به ۵۵.۹ رسید.
اوساما بهاتی، اقتصاددان در اس اندپی گلوبال اظهار نمود که شرکت ها با کاهش محدودیت های کرونایی رونق گرفتند و افزایش شدید تقاضا، بخصوص از جانب گردشگری خارجی را اعلام نمودند. به نظر می آید روند صعودی ادامه می یابد چونکه کسب و کار گسترش یافت و خوشبینی تجاری نزدیک به بالاترین حد خود باقی ماند. دولت ژاپن، کنترل های مرزی سختگیرانه در رابطه با بیماری همه گیر را کنار گذاشته و کووید-۱۹ را در سطح آنفولانزای فصلی طبقه بندی کرده است.
تعداد بازدیدکنندگان خارجی ژاپن در ماه آوریل به بالاترین حد بعد از همه گیری و نزدیک به ۲ میلیون نفر رسید.
این نظرسنجی نشان داد که انتظارات تجاری برای سال آینده همچنان قوی است، باآنکه سرعت افزایش نسبت به آوریل اندکی کاسته شده است.
شرکتهای خدماتی برای چهارمین ماه متوالی افراد بیشتری را استخدام کردند که نرخ ایجاد شغل دومین نرخ سریع از سپتامبر ۲۰۰۷ است.
طبق گزارش رویترز، شاخص فعالیتهای تولیدی و خدماتی با سریع ترین سرعت از اکتبر ۲۰۱۳ رشد کرد. این شاخص از ۵۲.۹ آوریل به ۵۴.۳ در ماه می افزوده شد و برای پنجمین ماه متوالی بالاتر از ۵۰ باقی ماند.
منبع:

1402/03/15
19:14:46
0.0 / 5
201
تگهای خبر: اقتصاد , بانك , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است