قیمت دلار در نخستین روز کاری مهرماه

قیمت دلار در نخستین روز کاری مهرماه مدیر ارتباطات بازار متشکل ارز ایران، ضمن اعلام نرخ دلار و یورو از معامله حدود 8 میلیون اسکناس دلار و یورو در بازار متشکل ارزی طی نخستین روز کاری مهرماه آگاهی داد.


مهدی گوهررستمی در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: در جلسه معاملاتی امروز، معاملات نماد دلار کار خودرا با نرخ ۲۶ هزار و ۲۸۵ تومان شروع کرد و در آخر ساعت معاملات به نرخ ۲۶ هزار و ۴۷۱ تومان رسید که بررسی ارقام معاملاتی روزانه، نرخ میانگین وزنی ۲۶ هزار و ۳۴۶ تومان به ازای هر دلار را نشان میدهد.

این تحلیلگر اقتصادی اضافه کرد: در جلسه معاملاتی پنجشنبه، نماد معاملاتی یورو کار خودرا با نرخ ۳۱ هزار و ۶۴ تومان آغاز کرد و در آخر جلسه معاملاتی، نرخ هر یورو به رقم ۳۱ هزار و ۱۶۸ تومان رسید. بدین سان اسکناس یورو در معاملات امروز این بازار، نرخ میانگین وزنی ۳۱ هزار و ۷۳ تومان را ثبت نمود.

گوهررستمی افزود: حجم معاملات اسکناس دلار در بازار متشکل ارز ایران در روز پنجشنبه (یکم مهرماه) ۷ میلیون و ۳۲۷ هزار و ۷۰۰ دلار و حجم معاملات در نماد معاملاتی یورو ۴۰۹ هزار و ۲۰۰ یورو بود.

بگفته این مقام مسئول، دلار در پایین ترین نرخ خود با رقم ۲۶ هزار و ۲۶۰ تومان و در بالاترین نرخ با رقم ۲۶ هزار و ۴۷۱ تومان معامله شد. همین طور هر یورو در پایین ترین نرخ خود به قیمت ۳۰ هزار و ۹۳۱ تومان و در بالاترین نرخ به قیمت ۳۱ هزار و ۱۶۸ تومان معامله شد.

گوهررستمی بیان کرد: بررسی معاملات انجام شده در جلسه معاملاتی پنجشنبه (یکم مهرماه) بیان کننده آنست که نرخ میانگین وزنی روزانه دلار ۰.۳۳ درصد افزایش و نرخ میانگین وزنی اسکناس یورو ۰.۲۴ درصد کاهش را نسبت به روز چهارشنبه نشان می دهند.
طبق این گزارش، بازار متشکل ارزی مکانی برای عرضه و تقاضای بی واسطه ارز است که بر معاملات آنی و نقدی اسکناس متمرکز خواهد شد و کانون صرافان، کانون بانکهای خصوصی و شورای هماهنگی بانکهای دولتی بعنوان بازیگران اصلی این بازار هستند و بانک مرکزی بعنوان بازیگردان اصلی، نرخ ارز را مدیریت می کند که نظارت بانک مرکزی بر این بازار بصورت سیستماتیک و غیرمستقیم خواهد بود.
همین طور در این بازار، ارزها بصورت نقد معامله می شوند و نرخ ها در این بازار برمبنای عرضه و تقاضا تعیین شده و دستوری نخواهد بود که خریداران و فروشندگان با سازوکاری مانند بورس، قبل از شروع معاملات، تقاضاهای خودرا ثبت کرده و در نهایت برمبنای نزدیک ترین قیمت، معاملات صورت خواهد گرفت.
1400/07/02
12:14:35
0.0 / 5
163
تگهای خبر: ارز , اسكناس , اقتصاد , بازار
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است